Historia okularów korekcyjnych, a wręcz historia społecznej i wizerunkowej drogi tych produktów jest dość burzliwa. Szczególnie okulary korekcyjne męskie pokonały ścieżkę od niewygodnych monokli, przez deprecjonujący męskość odbiór okularów kilka dekad temu, po rozkwit i złote lata w obecnej historii. Oprawki korekcyjne męskie dziś już poza swoją medyczną funkcją pełnią rolę często nieodzownego dodatku wizerunkowego, jak zegarek czy stylowe buty.
Oprawki męskie to już obecnie pełnoprawny dział modowy, a same męskie oprawki do okularów potrafią dziś podkreślać status społeczny i pozycję mężczyzny. Do tego stopnia, że tak jak zapewne posiadasz kilka par butów na różne okazje, tak coraz częściej oprawki okularowe męskie też znajdują się w garderobie mężczyzny w ilości kilku sztuk – eleganckie, casualowe, sportowe itp.
Okulary korekcyjne męskie to jak wspomnieliśmy już nie tylko medyczny produkt do poprawy widzenia, ale trzeba pamiętać, że to jest podstawowa ich funkcja i najważniejszym wyznacznikiem komfortu noszenia okularów będzie odpowiedni dobór szkieł. Bez tego nawet najbardziej stylowe i modne oprawki męskie będą męczarnią podczas noszenia i częściej będą zdobić futerał, niż twarz. Chyba, że oprawki męskie mają rzeczywiście służyć jedynie podkreśleniu stylizacji, a wada wzroku nie występuje – wtedy śmiało możesz pominąć ten punkt i od razu przejść do doboru oprawek, skoro mają być w nich osadzone szkła zerówki.
Kiedy już szkła masz dobrane odpowiednio do swojej wady wzroku, możesz zastanowić się nad wyborem odpowiednich oprawek. Rozpiętość jeżeli chodzi o materiały wykonania, kształt i oczywiście cenę jest bardzo duża. Możesz postawić na klasykę, czyli oprawki męskie ray ban, które dają ci wybór wielu sprawdzonych modeli, lub też dobrać według własnego gustu zupełnie inne oprawki do okularów. Męskie modele oferują szeroki wybór.
Oczywiście wybierz ten model, który przypadnie Ci do gustu. Pamiętaj jednak o podstawowej zasadzie. Okulary męskie korekcyjne inaczej wyglądają na zdjęciach produktowych, a inaczej będą prezentować się na twarzy. Dlatego, zanim przystąpisz do wyboru konkretnego modelu i koloru, spróbuj określić jaki kształt będzie pasował do twojej twarzy. W dzisiejszych czasach masz wiele możliwości, żeby to zrobić.
Najwygodniejszą opcją, która pozwoli Ci sprawdzić, w czym będziesz najlepiej wyglądał, jest przymierzalnia online. Nie ruszając się sprzed komputera, możesz zobaczyć, jak dany kształt oprawek będzie wyglądał na owalu twarzy najbardziej zbliżonym do Twojego. Będziesz mógł określić jeden lub więcej typów okularów, spośród których dokonasz wyboru. Jeżeli jednak nie jesteś przekonany, że wirtualna przymierzalnia spełni swoje zadanie i zadecydujesz, żeby zobaczyć, jak dane oprawki będą na Tobie wyglądać „na żywo”, możesz się oczywiście udać do salonu optycznego i tam spośród setek modeli dopasować sobie coś odpowiedniego.
Powinieneś też dokonać wyboru jakości danych oprawek. Jeżeli lubisz często zmieniać okulary, bo najzwyczajniej w świecie chcesz podążać za trendami lub szybko nudzi Cię jeden design, możesz postawić na mniej obciążające budżet oprawki. Natomiast kiedy jesteś tradycjonalistą, przywiązujesz się do rzeczy i lubisz funkcjonalne przedmioty, które mają służyć przez wiele lat, wtedy warto zainwestować w najwyższej jakości materiały, z których wykonane będą okulary.
W dzisiejszych czasach nie uciekniemy już od tematu modowego w kontekście okularów. Stąd pytanie, czy jedna para oprawek w Twojej garderobie wystarczy? Nie mówimy tu oczywiście o znanym od dekad podziale na okulary do czytania i do codziennego funkcjonowania. Natomiast warto się zastanowić czy współczesny mężczyzna, dobierając swoją stylizację do danej okazji, nie powinien mieć przynajmniej dwóch par okularów – eleganckich i casualowych.
Jeżeli lubisz odważne kolory, ciekawe, oryginalne kształty, to jedna bardziej ekstrawagancka para sprawdzi się w codziennych sytuacjach, czy luźnych spotkaniach. Natomiast może być jedynym kiepsko pasującym elementem, kiedy dobierzesz idealny strój wizytowy. Dlatego warto rozważyć od razu zakup co najmniej dwóch par, tym bardziej że zazwyczaj możesz wtedy uzyskać korzystne upusty cenowe.
Kolejnym argumentem, który przemawia za więcej niż jedną parą oprawek, jest trwałość. Przedmiot używany ciągle – i nie dotyczy to tylko okularów – nadmiernie się eksploatuje i szybciej zużywa. Kiedy mamy możliwość wymiennego stosowania oprawek, jest większa szansa, że posłużą one dużo dłużej.