Blog

Ranking soczewek kontaktowych 2024. Jakie soczewki są najlepsze?

21.01.2024

Na co zwrócić uwagę wybierając soczewki kontaktowe?

Przy wyborze soczewek kontaktowych, kluczową rolę odgrywa indywidualne dostosowanie do potrzeb i preferencji każdej osoby. Oto kilka istotnych czynników, na które warto zwrócić uwagę:

 1. Rodzaj soczewek. Wybierz soczewki dostosowane do Twojego trybu życia. Czy preferujesz jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne? Rodzaj soczewek powinien być dostosowany do Twoich codziennych aktywności.

 2. Materiał. Sprawdź, z jakiego materiału wykonane są soczewki. Nowoczesne soczewki kontaktowe wykonane są najczęściej z materiału silikonowo hydrożelowego. Zwróć uwagę na to, by wybierać materiały o wysokim uwodnieniu.

 3. Parametry w soczewkach kontaktowych. Warto skonsultować się z specjalistą w dziedzinie optometrii w celu dobrania soczewek o odpowiednich parametrach , takich jak promień krzywizny czy przepuszczalność tlenu. Dzięki temu zapewnisz sobie jakość widzenia i komfort użytkowania.

 4. Nawilżenie i ochrona UV. Soczewki zapewniające odpowiednie nawilżenie są kluczowe dla komfortu noszenia. Ponadto, jeśli planujesz noszenie soczewek na zewnątrz, upewnij się, że posiadają one filtr uv, który daje wysoki komfort w słoneczne dni.

 5. Częstość wymiany i okres użytkowania. Zastanów się, jaka częstość wymiany soczewek najbardziej odpowiada Twojemu stylowi życia. Jednodniowe soczewki są doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie wygodę i higienę, podczas gdy soczewki miesięczne mogą być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla innych, ale trzeba też pamiętać o zasadach przechowywania soczewek kontaktowych.

 6. Konsultacja z profesjonalistą. Ostateczny wybór soczewek powinien być poprzedzony konsultacją z profesjonalistą, takim jak optometrysta. Badanie wzroku i rozmowa z specjalistą pozwolą dobrać soczewki idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że dbanie o zdrowie oczu to inwestycja na lata, dlatego warto poświęcić czas na dokładne zrozumienie swoich potrzeb i wybrać soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci nie tylko komfort, ale także pełną ochronę wzroku.

Najlepsze soczewki jednodniowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

Ranking soczewek kontaktowych zaczynamy od soczewek kontaktowych jednodniowych. Są to najlepsze soczewki dla osób, które cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Po zakończeniu noszenia soczewek, wystarczy wyrzucić je do kosza. Nie są tutaj potrzebne płyny pielęgnacyjne.

 1. Monovision Daily HD

  Daily Premium to soczewki jednodniowe silikonowo hydrożelowe. Ich wysokie uwodnienie daje bardzo duży komfort noszenia przez cały dzień, a dzięki wysokiej przepuszczalności tlenu, oczy są dotlenione i nawet po wielogodzinnym noszeniu odczuwa się wyjątkowy komfort.

 2. ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™

  Jedna z ulubionych soczewek każdego, kto stosuje te metody korekcji. Większy komfort noszenia dzięki Technologii Zintegrowanej Łzy HydraLuxe™ i uczucie świeżości nawet po długim czasie noszenia.

 3. Dailies Total1

  Soczewki, które zapewniają naturalną wentylacje dla oczu oraz komfort użytkowania przez cały dzień. Posiadają nowoczesny gradient uwodnienia i są niewyczuwalne na oku.

 4. ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY

  Soczewka, która dzięki zastosowanej technologii zapewnia redukcję światła niebiesko-fioletowego, dzięki czemu chroni oczy przez urządzeniami z ekranami cyfrowymi.

Najlepsze soczewki dwutygodniowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

 1. ACUVUE® OASYS with Transitions™

  Pierwsze światłoczułe soczewki kontaktowe. Działają podobnie to okularów fotochromowych, czyli zarządzają światłem, które dostaje się do oczu i zapewniają ochronę, ponieważ posiadają filtr uv. Ostre widzenie nawet w bardzo słoneczne dni? Te soczewki kontaktowe będą idealne!

 2. ACUVUE OASYS 2-WEEK with HYDRACLEAR PLUS

  Przy tworzeniu tej soczewki inspirowano się działaniem naturalnego filmu łzowego, dzięki czemu korzystanie z nich jest gwarancją odpowiedniego nawilżenia i komfortu Twoich oczu. Dodatkowo blokują praiwe 98% szkodliwego promieniowania słonecznego.

 3. Ultra HD Light

  Krótszy czas noszenia soczewki zapewnia zdrowie i prawidłową higienę podczas użytkowania. Dzięki temu unikniesz gromadzenia się osadów na powierzchni soczewek, co znacznie podniesie higienę ich stosowania. Zaawansowana technologia produkcji sprawia, że soczewka zapewnia idealną gładkość powierzchni oraz wysoki poziom nawilżenia przez cały czas.

 4. Acuvue 2

  Soczewki chroniące przed podrażnieniami, które zapewaniają ochronę UV. Jej elastyczne i cienkie krawędzie oraz jasnoniebieskie zabarwienie zapewniają łatwiejszą aplikację.

Najlepsze miesięczne soczewki kontaktowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

Soczewki miesięczne to wygodne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że są to soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku. Dla zachowania higieny potrzebny jest płyn pielęgnacyjny dopasowany do soczewek.

 1. Monovision Ultra HD Overnight

  Ranking soczewek kontaktowych wygrywa soczewka kontaktowa Monovision Ultra HD Overnight, która jest bezpieczna nawet w trybie przedłużonym, tzn. sprawdzi się dobrze, np. dla osób, które pracują do późnych godzin wieczornych. To komfortowe soczewki miesięczne z wysoką tlenoprzepuszczalnością, praktycznie niewyczuwalne na oku przez cały okres użytkowania.

 2. Air Optix plus HydraGlyde

  Air Optix plus HydrGlyde to soczewka, która cieszy się dużą popularnością. Są to soczewki silikonowo hydrożelowe przeznaczone dla osób, które cenią sobie komfortowe rozwiązania. Wysoka przepuszczalność tlenu i zawartość wody na wysokim poziomie zapewniają komfort użytkowania nawet przez wiele godzin.

 3. Biofinity

  Największą zaletą produktu od firmy CooperVision jest możliwość stosowania w trybie Night&Day, który zapewnia większą wygodę codziennego użytkowania i brak konieczności zdejmowania soczewek przed snem – bez konsekwencji dla zdrowia oczu. Charakteryzuje je wysoka przepuszczalność tlenu, która umożliwia prawidłowy dopływ powietrza do oczu i wpływa na zachowanie ich dobrej kondycji.

 4. TOTAL30

  TOTAL30™ to miesięczne soczewki kontaktowe, które jako jedyne zawierają gradient uwodnienia - nie ma drugiego podobnego produktu na rynku. Produkt ten gwarantuje doskonałą jakość widzenia w każdych warunkach, a unikalne rozwiązania technologiczne zapewniają użytkownikowi komfort i brak ryzyka wystąpienia suchości oczu. Wszelkie parametry nawilżające utrzymują się w soczewce na takim samym poziomie od pierwszego, aż do ostatniego dnia użytkowania.

Najlepsze soczewki toryczne do korekcji astygmatyzmu:

Toryczne soczewki kontaktowe są specjalnie zaprojektowane dla osób z astygmatyzmem, jedną z najczęstszych wad wzroku. Dzięki precyzyjnej konstrukcji toryczne soczewki kontaktowe eliminują rozmazywanie obrazu, poprawiając jakość widzenia i zapewniając komfort przez cały dzień.

 1. Biofinity Toric

  Soczewki Biofinity Toric są przeznaczone specjalnie do korygowania wady wzroku jaką jest astygmatyzm. Są to miesięczne soczewki kontaktowe silikonowo hydrożelowe niewyczuwalne dla oczu. Doskonałe uwodnienie na poziomie 48% sprawia, że soczewki kontaktowe są bardzo komfortowe.

 2. Monovision Daily Premium Toric

  Propozycja soczewek torycznych, dla tych którzy wolą soczewki jednodniowe. Wykonane z materiału silkonowo hydrożelowego trzeciej generacji soczewki kontaktowe sprawiają, że oczy nie męczą się i są odpowiednio nawilżone.

 3. ACUVUE oasys 1-Day for astigmatism

  Wysoki komfort oraz uczucie nawilżenia przez cały dzień. Udoskonalona konstrukcja stabilizacji powiekami pomaga utrzymać prawidłowe ułożenie soczewki kontaktowej i wysoką jakość widzenia w każdej sytuacji.

 4. ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR PLUS for ASTIGMATISM

  silikonowo-hydrożelowe soczewki stworzone do korygowania astygmatyzmu, które sprawdzą się nawet w niekorzystnych warunkach otoczenia, pozwalając poczuć świeżość i nawilżenie. Zapewniają znakomitą ostrość widzenia i stabilizację nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Zawierają filtry chroniące przed promieniowaniem UV.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

Najlepsze soczewki kolorowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

Kolorowe soczewki kontaktowe stanowią fascynującą alternatywę dla osób, które chcą zmienić kolor swoich oczu lub nadal podkreślać ich naturalną barwę. Dostępne w różnorodnych odcieniach, od subtelnych po intensywne, kolorowe soczewki kontaktowe pozwalają na eksperymentowanie z wyglądem bez konieczności trwałych zmian

 1. All Vue Colors Soft

  Soczewki miesięczne o delikatnym zabarwieniu, które zapewnia bardzo naturalny efekt. Soczewki kolorowe All Vue Colors Soft podkreślają naturalny kolor tęczówki, a jednocześnie są wygodne i zapewniają wysoki komfort noszenia.

 2. All Vue Crazy

  All Vue Crazy to soczewki kolorowe występujące tylko w formie "zerówek", co oznacza, że nie korygują wady wzroku. Dobrze sprawdzają się podczas zabaw karnawałowych, przebieranych imprez czy w czasie halloween. Na powierzchni oka widać ciekawy wzór. To numer jeden wśród produktów, które całkowicie zmieniają wygląd oczu.

 3. Air Optix Colors

  Dedykowane są osobom, które chcą odmienić swój wizerunek poprzez zmianę koloru tęczówki. To pierwsze oddychające soczewki dostępne dla osób z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością, a także w wariancie, który nie obejmuje korekcji wady wzroku (tzw. „zerówki”). Możesz poprawić swój komfort widzenia i zyskać nowy, piękny wygląd.

 4. FreshLook ColorBlends

  Ciemna obwódka wokół soczewki sprawia, że oczy stają się większe i bardziej wyraziste, a bezbarwna przestrzeń przy źrenicy nadaje spojrzeniu głębi. Soczewki wykonane są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Strona główna
Ulubione
Koszyk