Jak dobrać soczewki kontaktowe

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Jak dobrać soczewki?

Przede wszystkim należy zacząć od określenia mocy. Producenci dostarczają coraz więcej możliwości, dlatego wybór produktu dla osób o rzadkiej wadzie wzroku nie jest już problemem. Niezależnie od tego czy użytkownik ma dużą wadę wzroku czy konieczna jest korekta o dziesiętne części dioptrii – nasz szeroki asortyment dostarcza wielu możliwości. Pierwszym krokiem jest zatem określenie czy soczewki mają mieć przeznaczenie dla krótko- czy dalekowzroczności.

Modele dostępne na rynku różnią się wieloma czynnikami, takimi jak zawartość wody, krzywizna czy średnica. Jednym z istotniejszych elementów jest pierwszy z wymienionych. Odpowiednie nawodnienie jest o tyle istotne, że bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania. Procent zawartości wody wskazuje na możliwość szybszego wysychania soczewki i towarzyszącemu dyskomfortu. Jest to w szczególności istotne w przypadku osób, którym doskwiera suchość oka. W takich przypadkach warto zweryfikować ten element, tak by uniknąć nieprzyjemnych skutków mogących wystąpić podczas użytkowania.

Soczewki kontaktowe to niesamowita wygoda! Przekonał się o tym niejeden użytkownik, który zamienił okulary na tę wygodną formę korekty wzroku. Szeroki asortyment pozwala na optymalny wybór soczewek. Odpowiednio dopasowane, zwiększą komfort użytkowania, a to tylko i wyłącznie uprzyjemni każdy dzień.

Jednomiesięczne, kwartalne czy jednodniowe?

Soczewki to jednak nie tylko wybór pomiędzy mocą czy zawartością wody. To również nieodłączne pytanie o to, jakie soczewki pod względem okresu użytkowania wybrać. To oczywiście kwestia mocno indywidualna. Decyzję podejmuje sam użytkownik na podstawie własnych preferencji. Na chęć korzystania z produktów jednodniowych lub wielomiesięcznych wpływ ma kilka czynników, w tym również cena. Jeśli użytkownik kieruje się ceną, w znacznej części przypadków zdecyduje się na zakup np. soczewek miesięcznych. Warto jednak przypomnieć, że przy takiej decyzji należy wyposażyć się dodatkowo w sterylny pojemniczek i specjalistyczny płyn do soczewek. Tym sposobem zachowają one odpowiednie właściwości, a komfort użytkowania dalej będzie na zadowalającym poziomie.

W przypadku soczewek jednodniowych, użytkownik będzie miał do dyspozycji produkt, który każdego dnia będzie charakteryzował się pełną świeżością. Higieniczny charakter tego produktu to jedna z licznych zalet tej wersji. Po zakończonym dniu, wystarczy zdjąć soczewki z oczu i wyrzucić je do odpadów. Kolejnego dnia sięgamy po prostu po nowe opakowanie.

A co z astygmatyzmem i spaniem w soczewkach?

Astygmatyzm to obszar, który dotyczy znacznej części osób z wadą wzroku. Tu również z pomocą przychodzi specjalny rodzaj soczewek. Ich właściwości w pełni spełniają wszystkie warunki do tego, by były użytkowane przez wszystkich, których dotyczy astygmatyzm. Wystarczy poszukać stosownego oznaczenia.

A czy można spać w soczewkach? To pytanie również pojawia się wśród najczęstszych zagadnień od użytkowników. Kiedyś faktycznie nie było to możliwe, ale już od kilku lat nie stanowi to żadnego problemu. Tym samym, wybierając produkty oznaczone jako do noszenia ciągłego, zdejmowanie soczewek na noc nie będzie konieczne. Co ważne – komfort użytkowania w godzinach nocnych dalej pozostaje na bardzo dobrym poziomie.

Soczewki ułatwiają życie całej rzeszy użytkowników. Bogaty asortyment sprawia, że nawet najbardziej wymagający, znajdą odpowiedni produkt dla siebie. Jeśli dalej masz wątpliwości, co do wybrania konkretnego modelu, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze i odpowiemy na wszystkie pytania!

Jesteś zainteresowany jak dobrać soczewki na podstawie okularów?

Wkrótce pojawi się specjalny artykuł