Duża wada wzroku, a soczewki kontaktowe

Duża wada wzroku, a soczewki kontaktowe.

Wada wzroku, zgodnie z naukową definicją, określana jest jako trwała niezdolność oka do tworzenia prawidłowo zogniskowanego obrazu w miejscu zwanym plamką żółtą bądź w centralnej części siatkówki bez udziału procesu akomodacji. W momencie ogniskowania obrazu, za siatkówką powstaje stan zwany dalekowzrocznością, częściej spotykany w przypadku osób w wieku starszym. Ludzie młodzi oraz w średnim wieku spotykają się ze schorzeniem zwanym krótkowzrocznością, wytwarzanym analogicznie przed siatkówką. Pogłębiona wada wzroku może stanowić skutek wielu czynników, najczęściej o charakterze genetycznym, jednak nie musi oznaczać wyroku na całe życie. Czym charakteryzują się soczewki kontaktowe korygujące to schorzenie?

Konsultacja ze specjalistą

Korekcję zarówno krótkowzroczności i dalekowzroczności, jak również astygmatyzmu. Medycyna opanowała wiele lat temu, wspomagając tym samym funkcjonowanie wielu osób. Na przestrzeni ostatnich lat, badania dotyczące leczenia pogłębionych wad wzroku pozwoliły na stworzenie specjalistycznych soczewek. Korygują zaburzenia widzenia uniemożliwiające normalne życie. W przypadku, w którym posiadasz wadę wzroku powyżej przeciętnych wartości i pragniesz dobrać dla siebie odpowiednie szkła kontaktowe, skonsultuj się w tym celu ze sprawdzonym lekarzem. Zbada on Twoją siatkówkę pod kątem przepisania soczewek, dzięki czemu unikniesz wszelkich niepożądanych skutków ubocznych.

Korekcja pogłębionych wad wzroku

Pogłębione wady wzroku korygować można za pomocą tradycyjnych okularów, jednak coraz większa ilość osób odczuwa dyskomfort w trakcie ich noszenia. Razem ze zwiększoną grubością szkieł, zwiększa się także ich waga, co może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu.

Przemysł soczewek na przestrzeni ostatnich lat posunął się w znacznym stopniu do przodu, umożliwiając korekcję wzroku osobom ze znacznym zaburzeniem widzenia. Obecnie produkowane są szkła kontaktowe o wartościach nawet -20.00 D w przypadku krótkowzroczności oraz +35.00 D przy dalekowzroczności. Ponad to na rynku dostępne są także tzw. soczewki o przedłużonym trybie noszenia. Odznaczają się one brakiem konieczności zdejmowania ich na noc. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie szczególnie dla osób z pogłębioną wadą wzroku, które po przebudzeniu nie muszą borykać się z problemem ponownego nakładania szkieł.

Soczewki kontaktowe korygujące duże wady wzroku

Wszelkiego rodzaju soczewki przeznaczone do korekcji pogłębionych wad wzroku, charakteryzują się zwiększonym terminem ważności. Ponad to bardzo często służą one do noszenia w tzw. trybie przedłużonym, wspomnianym w powyższym akapicie.

Idealnym przykładem soczewek kontaktowych korygujących duże wady wzroku są te produkowane przez firmę Biofinity. W swoim asortymencie posiadają oni wysokiej jakości szkła, odznaczające się ponadprzeciętną tlenoprzepuszczalnością.

Podsumowanie

Duża wada wzroku nie musi oznaczać wyrok oraz życie porównywalne z osobą niewidomą. W czasach obecnych zaawansowana technologia umożliwia wyprodukowanie soczewek kontaktowych korygujących wszelkie zaburzenia widzenia, dostępnych w sklepie internetowym Twoje Soczewki. Na rynku optycznym obejmuje on pozycję niekwestionowanego lidera na rynku, z szeregiem pozytywnych opinii.