Blog

Trendy okularowe na 2023 - jakie okulary wybrać?

9.02.2023

Masz dosyć swoich starych okularów? Potrzebujesz metamorfozy? Wymiana oprawek i nowe okulary przeciwsłoneczne mogą dodać ci stylu w kilka sekund. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać dla siebie modne okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne. Sprawdźmy, co w 2023 roku jest najsilniejszym trendem i jak odnaleźć się w gąszczu najróżniejszych okularowych propozycji.

Spis treści:

  1. Moda zatacza koła - modne okulary korekcyjne w 2023

  2. Wąskie oprawki w stylu vintage

  3. Sheer trend - przezroczyste oprawki korekcyjne

  4. Klasyczne modele okularów pasują do każdej stylizacji

  5. Nie tylko czarne oprawki - czyli odważne kolory okularów

  6. Duże okulary i geometryczne kształty - modne okulary 2023

  7. Jak dobrać szkła okularów? Modne oprawki to nie wszystko

Moda zatacza koła - modne okulary korekcyjne w 2023

Trendy modowe zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale jeśli przyjrzymy się im dokładnie, zobaczymy, że moda lubi zataczać koła. Już jakiś czas temu mogliśmy zauważyć powrót do lat dwutysięcznych. Na światowych wybiegach pojawiały się elementy, które pamiętamy z tamtych czasów, na przykład balerinki, bluzki na jedno ramię, drewniane chodaki, czy luźne szerokie jeansy. Ten styl przekłada się również się na oprawki korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne. W nadchodzącym sezonie zobaczymy również modele okularów oparte na trendach sprzed dwudziestu lat. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze jest to, aby oprawki były nie tylko modne, ale pasowały do kształtu twarzy i indywidualnych upodobań.

Wąskie oprawki w stylu vintage

Dotychczas myśląc o wąskich oprawkach najczęściej przychodził nam do głowy kobiecy kształt określony jako "kocie oczy". Tego typu okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne wciąż są popularne, jednak do mody wchodzą również inne wąskie modele. Modne są okulary, w których poczujesz się jak gwiazda filmowa lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych - stylowe i oryginalne, sprawiając, że wyglądasz niezwykle elegancko. Silny trend to również okulary, które na pierwszy rzut oka mogą skojarzyć się z filmem Matrix. Będę one pasować do osób, które cenią sobie odważne i modne okulary przeciwsłoneczne.

Styl retro:

Sheer trend - przezroczyste oprawki korekcyjne

Sheer trend pojawia się na wybiegach już od kilku sezonów. W trendach są przezroczyste ubrania odsłaniające ciało, a wśród okularów to właśnie przezroczyste modele królują. Transparentne oprawki korekcyjne świetnie pasują do praktycznie każdej stylizacji. Wybór takich oprawek korekcyjnych nawiązuje do wciąż modnego minimalizmu i podkreśla naturalność w urodzie i stylu.

Przezroczyste oprawki:

Klasyczne modele okularów pasują do każdej stylizacji

Aviator, wayfarer, czy kujonki? Zwróć uwagę, że to ponadczasowe modele okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Niezależnie od aktualnej mody to oprawki, które zawsze dobrze się sprawdzą. Postaw na klasyczne aviatory, w których zmieniają się tylko detale. W tym kształcie znajdziesz zarówno oprawki damskie jak i męskie.

Kolejny ponadczasowy model okularów to wayfarer kultowej marki Ray-Ban. W tym kształcie znajdziesz dla siebie okulary korekcyjne oraz okulary przeciwsłoneczne. Typowe oprawki o prostokątnym kształcie będą idealne dla wielbicieli klasyki w zawsze nowoczesnej oprawie.

Wciąż modne są również tak zwane kujonki, czyli okrągłe oprawki, które w ciekawy sposób podkreślą rysy twarzy.

Nie tylko czarne oprawki - czyli odważne kolory okularów

Kolorem roku 2023 według Instytutu Pantone został kolor Viva Magenta. To energetyczna, głęboka, ale nieco zgaszona czerwień. Co oznacza taki wybór? Nie bójmy się kolorów! Wybierając kolor oprawek możesz zaszaleć. Czarne ramki to oczywiście klasyka i zawsze dobry wybór, ale jeśli chcesz postawić na modne okulary korekcyjne pomyśl o ciekawych odcieniach, na przykład czerwieniach, zieleniach czy granacie, które przepięknie podkreślają oczy.

Wybór kolorowych oprawek będzie doskonały dla osób odważnych, dynamicznych i kreatywnych.

Odważne kolory:

Duże okulary i geometryczne kształty - modne okulary 2023

Przyglądając się temu, jakie okulary są obecnie modne, możemy zauważyć pewne skrajności. Z jednej strony lekkie, wąskie modele oprawek i okularów przeciwsłonecznych, a z drugiej modne okulary, czasem przypominające narciarskie gogle. Ogromne prostokątne oprawki (często czarne) wyglądają modnie i niezwykle stylowo. Modowych akcentów dodają im ciekawe detale, takie jak łańcuch lub zauszniki z dużym dobrze widocznym logo.

Duże oprawki:

Jak dobrać szkła do okularów? Modne oprawki to nie wszystko

Wybierając okulary korekcyjne możemy zwracać uwagę na panujące mody, jednak nie można zapominać, o tym, jak bardzo ważne są odpowiednio dobrane szkła.

Okulary powinniśmy dobierać w profesjonalnym salonie optycznym, w którym znajduje się również gabinet optometrysty lub okulisty. Jest to dobry wyznacznik świadczący o tym, że salon jest naprawdę profesjonalny, a jego pracownicy wiedzą nie tylko jak dobrać oprawki, ale również najlepszej jakości szkła okularowe.

W salonach optycznych Family Optic możesz liczyć na pomoc profesjonalnego Stylisty Opraw Okularowych, który wspólnie z tobą dobierze modne okulary. Stylista omówi z tobą twoje preferencje dotyczące stylu i ubioru, a także makijażu i fryzury. Następnie przeprowadzi analizę kolorystyczną, dzięki której łatwiej będzie dobrać idealne okulary. Sprawdź, jak zapisać się na konsultację ze Stylistą Opraw Okularowych w Family Optic!

Sprawdź, jakie okulary są teraz modne

Jak więc dobrać dla siebie modne okulary? Bardziej odważni mogą decydować się na modele nawiązujące do lat dwutysięcznych lub duże i wyraziste oprawy. Ciekawym rozwiązaniem są też niebanalne kolory i geometryczne oprawki. Decydując się na modne okulary przeciwsłoneczne możemy postawić na duże charakterystyczne oprawy z ciekawymi detalami. Zawsze trafionym wyborem niezależnym od mody będą ponadczasowe modele kultowych marek.

Gdy wybierasz okulary odwiedź profesjonalny salon optyczny i sprawdź jego ofertę zarówno na oprawy jak i szkła korekcyjne.

Strona główna
Ulubione
Koszyk